המדריך המלא – יינות לפסח 2018

 

בהתאם להגדה של פסח, עלינו לשתות בליל הסדר לפחות ארבע כוסות של יין. אז למה שלא נהנה מחווית השתייה הזו באופן מקסימלי?
לכבוד החג, ליקטנו עבורכם מספר המלצות ליינות מסוגים שונים, לא שגרתיים ואיכותיים שישדרגו את ליל הסדר ואת החג כולו. 
 

המדריך המלא - יינות לפסח 2018

לחובבי היינות המבעבעים: ברוט רוזה, קרמו דה לואר, לנגלואה שאטו NV - מבעבע בשיטה המסורתית, כלומר- בדיוק כמו שמפנייה רק תג המחיר. 100% קברנה פרנק, 18 חודשי ישון בבקבוק, וכיאה למבעבע ורדרד רציני: חמצמץ, מאוזן ובעל פתיח מושלם.

אם חשקה נפשכם דווקא ביין לבן: ירדן פינו גרי, יקב רמת הגולן 2017 - בציר שלישי ליין טעים מאוד של היקב. פינו גריג'יו באיטליה, פינו גרי בצרפת, גראובורגונדר בגרמניה. אלו שמות שונים לאותו זן, מהמרתקים בעולם היין. הגרסה של היקב יותר קרובה לגרסה הגרמנית, עם יין נעים שנע בטעמו בין מתוק לחמצמץ ומרווה. חלק מהיין עובר יישון קצר בחביות עץ אלון גדולות - תוספת מרקם נעימה במיוחד.

יין לבן נוסף מומלץ במיוחד: שיפון, קובל, סלובניה 2017 - היקב האיכותי הסלובני, קובל, מביא  את זן השיפון, או בשמו ההונגרי המוכר יותר, פורמינט, אחראי ליינות איכות רבים מהאזור הסלובני - הונגרי של אירופה. יין קליל, רענן וסופר יבש עם קריצה לטעמים של סיידר תפוחים. 

אם אתם מעדיפים יינות ורדרדים: ווייט זינפנדל, יקב אסף 2017 , זהו אחד מהיינות המיוחדים והטעימים שהתנסנו בהם מיקב זה. זינפנדל הגדל אך ורק לצורך היין הורוק הזה. השרייה קצרה על הקליפות מעניקה ליין העסיסי הזה טעם וצבע נעימים להפליא.

אדום אחד ומיוחד: אליעד, שאטו גולן 2015 - אמנם יין גבוה ויקר משאר המומלצים הנ"ל, אבל הוא בהחלט שווה אזכור. מלוטש מאוד ועשוי כמו שכתוב בספר. קברנה סוביניון (ועוד אחוזון של זן משתנה) מאוזן וארוך עם יכולת התיישנות רצינית. 

מאחלים לכם חג שמח ושתייה מהנה! 

צור קשר מהיר עכשיו!